Aktuality
Nezapomínejme na muže coby oběti domácího násilí

31. 8. 2015
19. červen byl v roce 2006 vyhlášen jako Den rovnosti žen a mužů. Když jsme motiv tohoto významného dne vztáhli k naší práci, vyplynulo nám důležité téma, o němž jsme se rozhodli uspořádat tiskovou konferenci. Jak moc je pro muže v roli oběti domácího násilí složité najít adekvátní pomoc, jestliže musí překonat jeden z největších genderových stereotypů?

Když se řekne oběť domácího násilí, představí si většina lidí ženu. Mýtus vztahující domácí násilí pouze na ženskou populaci je společností zažitý natolik, že si většina lidí neuvědomuje, jak snadno se do role oběti může dostat muž. Právě proto, že jsou muži jako oběti domácího násilí často opomíjeni, setkávají se při hledání pomoci s překážkami.

Cílem tiskové konference bylo upozornit přítomná média na tento problém a zprostředkovaně podpořit muže, jichž se nějakým způsobem týká, aby vyhledali odbornou pomoc. Jedním z výstupů byla reportáž redaktorky Českého rozhlasu, na kterou vás tímto odkazujeme. Věříme, že článek pomůže zvýšit citlivost veřejnosti a nalomit zmíněný stereotyp.

Tiskovou konferenci jsme uspořádali díky projektu Komplexní pomoc obětem domácího a sexuálního násilí a jejich blízkým. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn