CZ EN
 
Aktuality
Podporujeme osobní růst klientek

31. 8. 2015
Kdo by se nechtěl v životě naučit něco nového nebo si alespoň své znalosti a dovednosti prohloubit. Našim stávajícím klientkám to díky projektu Komplexní pomoc obětem domácího a sexuálního násilí a jejich blízkým umožníme. Od srpna rozjíždíme skupinové aktivity se vzdělávacím charakterem.

Máme připraveno celkem pět kurzů, které naše klientky obohatí v praktickém životě. To, co si během nich osvojí, je může posunout dál. Nové zkušenosti si pokaždé odnese zhruba deset účastnic.
Již v srpnu jsme zahájili kurz základy sebeobrany, který vedl zkušený lektor technik sebeobranného systému Krav Maga. Vědět, jak předcházet útokům, a umět se bránit v případech napadení ocení snad každá žena. Takové dovednosti se nikdy neztratí, zvlášť u osob ohrožených domácím a sexuálním násilím.

Další, již probíhající aktivitou, je výtvarka. Při kreativním tvoření se člověk odreaguje, přijde na jiné myšlenky a zároveň získá nové nápady pro vlastní tvorbu. Přidanou hodnotou je, že si klientky budou moci své výrobky nechat a mít tak na tento čas pěknou vzpomínku.

Umět se bránit naučíme zúčastněné také prostřednictvím zářijového kurzu komunikace. V rámci základů komunikace probereme asertivitu vs. agresivitu a submisivitu. Klientky si prakticky procvičí, jak se ubránit manipulaci, které jsou často vystaveny. Prolínání teorie a praxe podpoří to, aby si z kurzu odnesly co nejvíce.

Nakonec nezapomínáme ani na hard skills, jako je práce s počítačem a internetem. Na kurzu věnovaném MS Word si projdeme základy práce s tímto textovým editorem. Účastnice se naučí formátovat různé typy textů, jež budou moci využít např. při žádosti o práci. V druhém kurzu se zaměříme na bezpečí na internetu a sociálních sítích. Naučíme klientky, jak hledat relevantní zdroje a rychle se orientovat v záplavě informací.

Projekt a všechny skupinové vzdělávací aktivity jsou podpořeny grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn