Aktuality
Prevence sexuálního zneužívání dětí – metodika pro mateřské školy

28. 6. 2018
V rámci projektu Magistrátu města Brna zpracovávají psycholožky Persefony metodický postup pro pracovníky mateřských škol pro práci s dětmi se zaměřením na prevenci sexuálního násilí a zneužívání.

Psycholožky Persefony zpracovávají metodický postup pro pracovníky mateřských škol pro práci s dětmi se zaměřením na prevenci sexuálního násilí a zneužívání. Tato práce probíhá na základě zakázky Magistrátu města Brna, který prostřednictvím Odboru zdraví celý projekt koordinuje.

Ještě před příchodem letních prázdnin se psycholožky, společně s dětmi a učitelkami mateřské školky na Veslařské v Brně, pustily do pilotního ověřování rozpracované metodiku pro učitele mateřských škol. Jako pomocník či prostředník, který celým programem děti i učitele provází, byl vytvořen maňásek v podobě Ježečka. Tohoto maňáska, který si může s dětmi hrát a povídat, nebo se schoulit do klubíčka, děti velmi přirozeně přijaly. Ježeček dětem jednoduše sděluje své pocity a děti zase mohou pocity vyjadřovat jeho prostřednictvím.

Po pilotním ověření a zapracování zpětné vazby dětí i učitelek do metodiky, bude celý program připraven k vypuštění do světa mateřských škol Jihomoravského kraje. Prozatímní plán je letos vše v prostředí pilotní školky ověřit a v příštím roce zajistit vytištění celé metodiky. Pro učitele a učitelky mateřských škol jihomoravského kraje bude také připraven vzdělávací seminář, kde se naučí program používat, což jim usnadní jeho následné zařazení do výuky dětí.   

 

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn