Aktuality
Učíme mít svůj vztek pod kontrolou

28. 6. 2018
Proč pomoc potřebují i násilné osoby? Nestačí, aby se začaly prostě jen ovládat?
Řada lidí si se svojí zlobou, vztekem a agresí neumí poradit!
Neví, proč se tak chovají.
Neví, jak na to.
Odkud začít?

Pokud nás takový člověk vyhledá, pomáháme mu najít cestu ven ze zaběhnutých vzorců chování, které vrcholí hrubým slovním nebo fyzickým násilím. Učíme ho rozpoznat situace, které jej v jeho životě dráždí a často mohou vést ke konfliktům.
Učíme ho nebát se postavit svému agresivnímu chování čelem a převzít za ně odpovědnost. Vytváříme společně jeho osobní Mapu hněvu, kdy se může podívat na celou věc jinak („zvenčí“). Nacvičujeme s ním techniky nenásilné komunikace, vyjadřování pocitů a potřeb bez násilí, vedení konstruktivního sporu.

Ve své pomoci jdeme proti mýtu „násilí nelze vyléčit“.

Vycházíme z předpokladu, že násilným se člověk stává v průběhu svého vývoje, na základě své (pro něj nepříjemné) zkušenosti. Zvykne si na nějaký (bohužel nezdravý) způsob obrany nebo sebeprosazení. Jde tedy o postupně vytvořený zvyk.

A každý zvyk lze změnit! Je potřeba však chtít to změnit.

Pokud nás klienti vyhledají, nemusí se obávat kritiky svých konkrétních činů, srovnávání nebo odsuzování. Náš přístup vychází ze zásad: respektu, úcty k lidskosti.

Nabízíme individuální poradenství a terapii v bezpečném a diskrétním prostředí. Ideálním cílem terapie je zlepšení vztahů klienta a jeho blízkých (rodinných příslušníků, spolubydlících).

Naše služby

Persefona, z. s. poskytuje již od roku 1999 dlouhodobou komplexní pomoc obětem domácího násilí, sexuálního zneužívání a znásilnění starších 18 let z Brna a okolí. 

Veškeré služby poskytujeme bezplatně, klienti u nás mohou na svou žádost vystupovat i anonymně.

Poradenské služby poskytujeme v Brně na adrese Gorkého 17 v pracovní dny od 9:00 – 17:00.

Více informací o našich službách a problematice domácího a sexuálního násilí naleznete na www.persefona.cz.

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn