CZ EN
 
Aktuality
Zapojte se do výzkumu

7. 3. 2016
Jedním z cílů projektu Z labyrintu násilí je přispět k objasnění situace ohledně sexuálního násilí v České republice. Do výzkumu, který je aktuálně v plném proudu, je však stále možné se zapojit.

Výzkum zpracovávaný agenturou Focus je rozdělen na tři části. První kvantitativní šetření bude zkoumat povědomí a míru zkušeností se sexuálním násilím na reprezentativním vzorku české populace. Druhá kvantitativní část se zaměří již na samotné oběti sexuálního zneužívání a znásilnění. V plánu je oslovit 100 respondentů. Třetí, kvalitativní část vyplní hloubkové rozhovory s 20 oběťmi. Rádi bychom, aby výzkum přinesl přesnější údaje o tom, jak se oběť vyrovnává s traumatickou zkušeností, komu a kdy se svěří, zda vyhledá odbornou pomoc a co jí v tom případně brání. V rámci kvalitativních rozhovorů budeme mj. mapovat dopady traumatu na kvalitu života.

V České republice se výzkum takového zaměření a rozsahu dosud nerealizoval. Nejsou k dispozici téměř žádná data, tzn. minimum podkladů pro řešení situace. Proto jsme rádi, že můžeme díky norským fondům šetření uskutečnit. Výsledky výzkumu budeme mj. prezentovat v rámci veřejného slyšení v Senátu a upozorníme na bílá místa, o něž je potřeba se začít zajímat.

Rádi bychom Vás touto cestou vyzvali, abyste informace o možnosti zapojit se do výzkumu předali vašim klientům, kteří spadají do této cílové skupiny. Pro více informací nás kontaktujte na e-mailu persefona@persefona.cz nebo telefonu 732 534 024.

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn