Aktuality
Záznam webináře „Podpora lidí se zkušeností s násilím v blízkých vztazích"

28. 10. 2020
V listopadu jsem pro Vás ve spolupráci s Intervenčním centrem - Centrem sociálních služeb Praha, organizací Jako doma a MPSV uspořádali webinář s názvem „Podpora lidí se zkušeností s násilím v blízkých vztazích“. Rádi bychom Vám nabídli jeho záznam.

V rámci webináře zazní informace o dynamice násilného vztahu, síti pomoci obětem i původcům násilí i například odpovědi týkající se bezpečí dětí žijících v rodině, v níž dochází k násilí. Přednášející se věnovali také tématu principů práce s problematikou domácího násilí: jak otevřít téma násilí v rodině nebo např. co (ne)dělat při práci s oběťmi i osobami s potížemi se zvládáním agrese. Zmíněny byly také formy domácího násilí a signály, které mohou pracovníky upozornit na to, že v rodině dochází k násilí. Opomenut nebyl ani aspekt péče pracovníků o sebe samé s ohledem na specifika práce s problematikou domácího násilí (např. návrat oběti k původci násilí, strach o oběť apod.).

Celý webinář můžete shlédnout ZDE.

Toto vysílání bylo součástí projektu Podpora sociálního bydlení (MPSV). Projekt je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Více informací na http://www.socialnibydleni.mpsv.cz  či na facebookové stránce Sociální bydlení v ČR: https://bit.ly/2WP65UO  .

Sdílet na Facebook Sdílet na Google plus Sdílet na Twitter LinkedIn